Březen 2013

Trend: černobílý svět

13. března 2013 v 20:09 | Janinka |  Trendy
Mezi hlavní trendy jara a léto 2013 se řadí i nestárnoucí černobílá kombinace. Můžete možná namítnout, že je to nuda. Já bych řekla spíš klasika, která může vypadat pořád neotřele a zajímavě - pokud víte jak na to. Černé rifle a bílé tričko nuda je, ale pokud se tyto dvě barvy objevují v podobě puntíků, proužků, bloků či jiných vzorů a potisků, dokáží bezpochyby přítáhnout pozornost. Jsou také skvělou volbou pro nejrůznější slavnostní příležitosti. Celebrity je ve velkém nosí i na červeném koberci a mohou tak být zdrojem inspirace, jak s černobílou kombinací naložit a vypadat zajímavě.

Streetstyle z pařížského týdnu módy

9. března 2013 v 12:29 | Janinka |  Street Chic
Kde jinde bychom našli větší dávku módní inspirace než z týdnu módy?
003_after_stella_mcartney

006_Carine_Roitfeld
010_Elena-Perminova4014_Elena_Perminova2016_Anna-Wintour018_at_celine2019_Giovanna-Battaglia1-(3)022_model_after_haider_ackermann

024_giovanna-battaglia1

025_Sara1027_Natalia-Alaverdian1029_shoe_walk_grand_palais030_Yara4028_Yasmin_Sewell-(2)

026_Nani1

Lookbook značky Desigual jaro/léto 2013

8. března 2013 v 16:09 | Janinka |  Lookbook
Značka Desigual má svůj původ v Barceloně a už na první pohled zaujme četnými potisky a vzory a koktejlem barev. Jejich oblečení je jedinečné právě svou divokostí a nepřehlédnutelností, což mnozí z nás jistě ocení. Můj šálek kávy to sice není, ale na druhou stranu obdivuji nekonečnou originalitu oblečení značky Desigual.
Pokud si dobře pamatuji, ještě jsem Desigual na svém blogu nezmiňovala. Tento nedostatek tak napravuji nejnovějším lookbookem této značky pro letošní jaro a léto, který se nese v jejím typickém duchu, tedy v mixu barev a vzorů. Fotky, ze kterých léto přímo číší, mě snad donutily těšit se na teplé období ještě víc (pokud je to vůbec možné). Také se vám líbí?

Alexander McQueen kolekce podzim 2013

7. března 2013 v 18:30 | Janinka |  Alexander McQueen
Týdny módy představující kolekce pro letošní podzim a zimu jsou v plném proudu a jako první vám přináším kolekci trochu extravagantní značky Alexander McQueen. Sarah Burton, kreativní ředitelka této značky, opět prokázala svou neuvěřitelnou představivost a kreativitu. Z kolekce dýchá historie a více než patrná je i inspirace náboženstvím, což nám mohla napovědět už pre-fall kolekce Alexandera McQueena.
Možná vás překvapí, že celá kolekce se skládá pouze z deseti modelů, což je v porovnání s ostatními velmi málo. Vše je ale nejspíš zapříčiněno tím, že Sarah Burton měla v poslední době jiné starosti než návrhářství - dala život dvojčatům a tak na módu nezbylo tolik času.
A jaké trendy nám tato kolekce představila? Okázalost, jemnost krajek, vysoké límce, a nesmrtelnost bílé, černé a zlaté barvy.
Jak se vám tato kolekce líbí?
I když možná na první pohled může působit přehnaně a absolutně nenositelně, při každém pohledu v kolekci najdu něco nového, co mi učaruje!

Recenze: BIO Arganový olej

7. března 2013 v 15:39 | Janinka |  Kosmetika
Marocké zlato - i tak se přezdívá arganovému oleji, neboť argánie trnitá, ze které se tento olej vyrábí, roste pouze v marocké poušti. Výraz zlato zde není vůbec přehnaný. Arganový olej má výborné účinky na krásu pleti i ducha a je používán už od starověku.
Dnes je využíván především v kosmetické pro své zkrášlující účinky. Oceňujeme jeho antioxidační, vyživující a regenerační účinky a v neposlední řadě i to, že zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Je přírodní, a proto je vhodný i pro děti a lidi s citlivou a problematickou pokožkou. Skvěle působí i proti akné a také zjemňuje vrásky.
Po vyjmenování všech obdivuhodných účinků arganového oleje přispěji i se svou osobní zkušeností. Tento olej jsem začala používat místo denního krému. Nejdříve byl pro mě trochu nezvyk jeho konzistence a nanášela jsem oleje zbytečně moc. Opravdu stačí 1-2 kapky (za pomocí kapátka je nanášení snadné), krásně se po obličeji rozetřou a vstřebají. V zimě, kdy mám pleť opravdu suchou a napnutou, jsem nejvíce ocenila hydratační účinky tohoto oleje, které jsem pocítila hned po nanesení. Vyhlazení vrásek či příznivé působení na akné zhodnotit nemůžu, protože těmito problémy zatím a naštěstí netrpím. Arganový olej ale i tak hodnotím velmi kladně, je pro mě příjemný a oceňuju i to, že je přírodní.
Pokud byste se rozhodli jeho účinky vyzkoušet na vlastní kůži, navštivte e-shop síla doteku, nebo
ho kupte přímo zde.

Bershka kolekce jaro/léto 2013

6. března 2013 v 19:40 | Janinka |  Lookbook
Jelikož jsou už obchody dávno plné jarních kolekcí, nemohla jsem jejich návštěvu vynechat ani tento týden. Některé značky mě velmi potěšily - například Reserved má opravdu nádhernou kolekci plnou trendy barev, nádherných sáček a zajímavých halenek, stejně tak i Stradivarius zaujal zajímavou kolekcí, určitě i H&M a k mému překvapení i New Yorker. Některé značky mi ale přinesly trochu zklamání, a mezi nimi je i Bershka. Vždy jsem si v tomto obchodě našla spoustu věcí, po kterých jsem okamžitě hrozně toužila, ale tentokrát se to nestalo. Jejich nová kolekce je trochu zklamáním hlavně proto, že je v ní spousta kousků, které bych neoblékla - metalické šortky, krátké pruhované tílko... Ale najdou se tu samozřejmě i hezké a zajímavé kousky oblečení, například se mi líbí bílé halenky a zaujme i hezky a bohatě použitý aztécký vzor. Co na kolekci říkáte vy?

Jak nosit výrazné barvy?

5. března 2013 v 15:10 | Janinka |  Street Chic
Výrazné barvy jsou současným hitem a nejinak tomu bude i na jaře a v létě. Přesto se spousta lidí stále obléká do barev tmavých a nevýrazných. Doufejme, že se s přicházejícím jarem změní, neboť kolekce pro nové období nabízejí téměř výhradně výrazné trendy barvy. Problémem je možná i to, že kombinovat červenou, sytě růžovou či zelenou je těžší než se oblékat do šedé. Proto vám přináším trochu inspirace z ulic, kde dámy vědí, jak výrazné barvy nosit.
A Street Style Guide To Wearing Brights Now, From Adam Katz Sinding.