Červenec 2014

Tip na seriál pro deštivé a líné letní dny

9. července 2014 v 19:09 | Janinka |  Tipy
Na chvilku odbočím od kosmetiky a módy a podělím se s vámi o tip na seriál, který mě v poslední době jako jeden z mála zaujal a hltám každý nový díl. Pokud vám chybí Zoufalé manželky a jejich konec jste málem oplakaly, věřím, že vám kápnou do noty i Devious Maids (v češtině se tuším jmenuje Prohnané služebné). Spojuje je nejen jeden z režisérů, ale i styl, kde se mísí humor, vztahy i dramatické okamžiky jako loupeže a vraždy. To nezní špatně, ne?
Devious Maids je seriál o čtyřech služebných z Latinské Ameriky, které pracují pro nebesky bohaté rodiny. Odkrývají se tu pak různá tajemství, hříchy, intriky... K tomu všemu však není nouze o břitké hlášky, které mě bavily právě v Zoufalkách. Zkrátka nenáročný seriál, který pobaví a zaujme. Navíc jeho kvalita podle mě roste, druhá série je ještě lepší než první, propracovanější a překvapivější. Takže až se naskytne další propršená líná neděle, jako byla tahle, můžete využít tohoto tipu. Znáte Devious Maids?

Recenze: Fluorescenční lak na nehty Ebay

2. července 2014 v 17:40 | Janinka |  Kosmetika
Laky na nehty jsou věcí, kterou je radost nakupovat. Jsou levné, jejich nabídka je neskutečně široká a navíc značky přicházejí pořád s něcím novým - písečný vzhled, třpytky, praskající laky... No a když jsem tenkrát na Ebay zahlédla laky na nehty svítící ve tmě, neváhala jsem. Byla to vlastně úplně první věc, kterou jsem si v tomto "shopaholickém ráji" pořídila. Hlavně proto, že jsem hrozně pochybovala, že mi věc za 30 Kč bez poštovného opravdu dorazí, ale těch 30 Kč jsem byla ochotna obětovat, abych to zjistila. A on přišel a konečně jsem se doplácala k tomu ho vyzkoušet a napsat o něm.
A jaký z něj mám pocit? Laky na nehty smrdí snad všechny, opravdu by mě zajímalo, zda někdy příjdou s vonícími laky na nehty (určitě by nebyl špatný nápad na tom zapracovat, co myslíte? :)). Ale tady se připravte alespoň na dvojnásobnou dávku smradu. Tento lak smrdí jako ty barvy na dřevo. Nanášení je poměrně snadné, štěteček je skvělý a dobře se s ním nanáší. Jenže! Je potřeba laku nanést minimálně tři vrstvy. Já nanesla právě tři a klidně, kdybych měla ještě trochu času, bych přidala čtvrtou. Až pak je totiž barva tak výrazná, jak slibuje obrázek, a jak doufáte, že bude výsledek vypadat. Nanést čtyři vrstvy by asi nebyl až takový problém, kdyby lak tak strááášně dlóóóuho neschnul. Půlhodina je málo a celá procedúra lakování nehtů se tak může protáhnout na celé odpoledne, což si málokdo může dovolit. Já je nechala schnout při opalování, u kterého jsem sice chvíli vydržela, ale jakmile jsem na něco sáhla, laku se to nelíbilo a zůstal mi na něm obtisk nebo jiná nedokonalost.
Abych jenom nekritizovala, lak vypadal nádherně, obzvlášť na opálené pokožce krásně svítí a vynikne, hned jsem zatoužila mít ve sbírce i ostatní barvy, kterých se nabízí celkově 20 odstínů. A v noci opravdu svítí, tak se nelekněte! :)
Výdrž bych hodnotila kladně, lehce nadprůměrně. Díky třem vrstvám vydržel necelý týden, což je u mě úspěch. Další potíž ale nastala při odlakovávání. Jde sakra špatně. Je to celé asi způsobené tím, že má lak prostě jiné složení, než běžné laky u nás. To by vysvětlovalo smrad, trošinku jinou konzistenci a schnutí i obtíže při odlakování. Pravdu se ale nedozvíme, protože složení laku je velkou neznámou a popravdě, nestojím o to to zjišťovat :)
Celkové hodnocení
Pro:
+ krásná barva
+ výdrž
+ cena
+ svítí ve tmě

Proti:
- dlouho schne
- je potřeba více vrstev
- jde špatně odlakovat
Jestli tento lak stojí za to nebo ne, musíte zhodnotit samy. Já ho hodnotím kladně, jen ho nebudu určitě používat často, bojím se, že by mohl nehty ničit až moc. Ale nějaké nové odstíny by mohly přibýt :)

Nakupování - univerzální lék (téměř) na vše

1. července 2014 v 16:29 | Janinka |  Kosmetika
Jestli mám nějaký zaručený lék na špatnou náladu, depresy a nepohodu, pak je to nakupování. A nepotřebuju k tomu ani obchoďák, postačí Ebay a stránky mého oblíbeného prodejce rubyruby76. No a protože mě hned teď, zkraje léta, nějaká ta "Summertime Sadness" přepadla, musela jsem se podívat, jaké úžasné a krásné produkty mých oblíbených jihokorejských značek jsou zrovna ve slevě a v akci. Nic na člověka nezapůsobí víc, než nápis 'sleva končí za 9 hodin'. Nebo alespoň na mě. Mám z toho pocit, že si tu věc musím koupit teď nebo nikdy, což je samozřejmě blbost, ale... No zkrátka a dobře, za týden a kousek se můžu těšit na tři nové přírůstky do mé kosmetické sbírky. Mám radost, že jsem to nepřehnala a ještě si pořídila věci, které víceméně potřebuju. O čem vám tedy v blízké době budu moci referovat?

1. Mizon Olive Honey Hand Cream
Má honba za hledáním nejlepšího krému na ruce zdaleka nekončí. Mám ruce z práce barmanky opravdu příšerně zničené, popraskaných polštářků se nejspíš zbavím zase až v září, ale věřím, že nějaký krém s tím dokáže něco udělat. A tak to zkusím s tímhle fešákem, který obsahuje olivový olej a extrakt z medu, což zní jako jednoduchá a fajn kombinace, kterou se nedá rozhodně nic zkazit. 50 ml za 93 Kč se dá u těchto značek považovat za slušnou cenu, takže uvidíme. Pokud máte pocit, že ho musíte mít také, pospěšte si, sleva končí brzy!

2. Skinfood Shea Butter Lip Care Balm 3,5 g
Dobře, balzámů na rty mám dost a určitě nepotřebuji další s melounovou příchutí, když mám pořád spoustu melounového od značky Holika Holika, ale neodolala jsem. Navíc, balzámy na rty se jen tak nezkazí a je potřeba v létě i v zimě, že. A ta 20% sleva mi prostě nedala spát, za 70 Kč to prostě stojí. Snad bude stát za tu spoustu vymyšlených výmluv, proč ho nutně potřebuju :)

3. Skinfood Almond Moisture Nail Essence 8 ml
Tak to je věc, na kterou jsem snad nejvíc zvědavá. Nic podobného, jako tento mandlovou esenci na nehty jsem nic neměla a dost na ní spoléhám. Moje jindy pevné nehty jsou také kvůli mytí nádobí pryč a vypadají příšerně. Tato esence je tedy musí zachránit! A po přečtení několika velmi pochvalných recenzí tomu začínám věřit.

Máte zkušenost s některým z těchto výrobků? :)